Zagrebački dvojac uvjerljiv

Mladost pobjegla na vrhu, Sinj i dalje drugi

Prvim utakmicama ove godine nastavljeno je hrvatsko ragbijaško prvenstvo. I vidjeli smo uvjerljive pobjede zagrebačkog dvojca protiv gostiju iz Dalmacije.

Zagreb je na svom terenu uvjerljivo svladao prvaka Sinj 48:0 (19:0). Od početka su razigrani domaćini pritisnuli goste i nakon deset minuta Vukovac je prvi probio sinjsku obranu za 5:0. U 16. je zabio Livaić, a Vranešević pretvorio za 12:0, a u 36. je Debeljak položio, a Vranešević pretvorio za visoko vodstvo već na poluvremenu.

U drugom dijelu nastavilo se u istom ritmu, a zabijali su redom: Vranešević kazneni udarac u 42. za 22:0, Duthion-Gorse u 52. uz Vraneševićevo pretvaranje za 29:0, Šojić u 64. uz Vraneševićevo pretvaranje za 36:0, u 68. je Vranešević sve uzeo u svoje ruke pa i položio i pretvorio. 

A Mladost je na svom terenu bila još uvjerljivija! Pobijedila je Nadu 50:0 (19:0) u utakmici koju je posvetila svom članu i bivšem reprezentativcu Tvrtku Dumančiću, koji je preminuo u 39. godini. 

Dominik Fišić zabio je dva zgoditka, Perica jedno, a Buljanović je dva pretvorio u prvom dijelu, a u drugom je Perica dodao tri, Marinović i Jukić po jedno, uz tri Buljanovićeva pretvaranja za uvjerljiv trijumf mladostaša. 

Mladost je sada uvjerljivo prva, ali ima utakmicu više, Sinj je ostao drugi.