Ukrajinska zastava i gomila emocija u Splitu

U Europskom kupu nacija Ukrajina je kao domaćin na Starom placu pobijedila Švedsku

Na tribinama su bili i hrvatski reprezentativci, a nekoliko stotina ljubitelja ragbija u Splitu nakon 80 minuta velike bitke zapljeskalo je objema momčadima, ali posebno dragim gostima Ukrajincima. Dolje, na teren, stigla je velika ukrajinska zastava, a ragbijaši su se zagrlili i iz svega glasa zapjevali "Slava Ukrajini", što je popratio glasan pljesak s tribina.

Tako je, emotivno, završio privremeni boravak ukrajinskih ragbijaša u Hrvatskoj, gdje su odigrali svoje dvije domaće utakmice Trophy divizije Europskog kupa nacija. Prošli vikend u Zagrebu izgubili su od Švicarske, a sada su na Starom placu u Splitu pobijedili Švedsku 38-15.

- Veliko hvala Hrvatskoj i našim prijateljima iz Hrvatskog ragbijaškog saveza na gostoprimstvu, oduševljeni smo i uživali smo kod vas - poručio je na kraju menadžer ukrajinske reprezentacije Maksim Kravčenko.

Do kraja natjecanja ostale su još tri utakmice: Litva - Hrvatska 25. ožujka te Hrvatska - Švicarska i Litva - Švedska 1. travnja.

Poredak: Švicarska 15 bodova (3 utakmice), Ukrajina 5 (4), Litva 5 (2), Švedska 5 (3), Hrvatska 1 (2).