Hrvatska neriješeno s Maltom

Hrvatska ragbi reprezentacija jučer je u Zagrebu odigrala svoju najvažniju utakmicu godine, onu za prvo mjesto skupine i prolazak u daljnje kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019. te remizirala s vodećom Maltom.

Reprezentacija Malte jedan je od naših najčešćih protivnika posljednjih godina te nas na domaćem terenu nikada nije pobijedila, što se nastavilo i jučer, no i dalje nedovoljno za željeno osvajanje skupine. Malta ostaje prva, a naši igrači okreću se gostovanju na Cipru sljedeće subote.

Susret je započeo dominacijom gostiju, no nakon početnih 0:11, Hrvatska se odličnom igrom vraća u utakmicu, okreće rezultat u svoju korist te sve do 70. minute vodi 14:11. Uz polaganje Marka Buljca te pretvaranja Ayouba i kapetana Jurišića, prve poene u svojem debitanstkom nastupu upisao je i Argentinac hrvatskih korijena Martin Altamirano. Kaznenim udarcem Malta izjednačava, a unatoč brojnim pokušajima naših igrača, rezultat se do kraja više ne mijenja.

Pred popunjenim tribinama stadiona Stjepan Spajić, Malti su na osvajanju skupine čestitali i gradonačelnik te britanski i irski veleposlanici, a cijelo je popodne prošlo u pozitivnom sportskom ozračju, čemu su se najviše razveselila djeca koja su na poluvremenu susreta, u sklopu dječjeg ragbi festivala, izašla na teren te pokazala svoje ragbijaške vještine.

HRVATSKA: 1. Miljak, 2. Altamirano, 3. Brečić, 4. Buljac, 5. Perlain, 6. Brajkovic, 7. Miloš, 8. Rowe, 9. Bunić, 10. Ayoub, 11. Rosso, 12. Jurišić (C), 13. Burazin, 14. Grčić, 15. Lerotić, 16. Hasija, 17. Biškić, 18. Čorić, 19. Galić, 20. Kodžić, 21. Kovačić, 22. Vlajčević, 23. Šuta

MALTA: 1. Cerketa, 2. Holliday, 3. Galdes, 4. Deguara, 5. Cassar, 6. Watts, 7. Apsee, 8. Davey, 9. Holloway T., 10. Quarendon, 11. Dudman, 12. Busutill, 13. Holloway R., 14. Kirk, 15. Morris, 16. Spiteri, 17. Gatt, 18. Harvey, 19. Borg, 20. Vella, 21. Galea, 22. Hepburn, 23. O’Brien