Nada osvojila Kup Hrvatske

Jučer je u Makarskoj odigrano finale Kupa Hrvatske za 2016. godinu, kojeg je visokom pobjedom nad Makarskom osvojila splitska Nada te tako nakon prošlogodišnjeg poraza u finalu od Mladosti, ponovno vratila trofej u svoje ruke.

Iako je Nada od samog početka glasila za favorita, prema svemu viđenome u polufinalnim dvobojima, od finala se očekivala napeta i izjednačena utakmica, no cijeli susret prolazi u potpunoj dominaciji splitske momčadi, dok su domaćini uspjeli zaprijetiti u svega nekoliko navrata.

Nada agresivno ulazi u utakmicu te čvrstom igrom odmah uspostavlja nadmoć na terenu, dok se Makarska u početku uspješno brani, no kako utakmica odmiče, napadi Splićana postaju sve učestaliji, a domaćin ih sve teže zaustavlja. Nada tako polaganjima Popovića i Lerotića te uspješnim pretvaranjima Rosse, već na poluvremenu ima visokih 0:18

U nastavku susreta veliki broj izmjena na obje strane dovodi do gubitka ritma, što malo bolje koristi iskusna momčad Makarske te veći dio drugog poluvremena dobro parira Nadi, no polaganjem Deranje uspijeva doći samo do počasnih poena, nakon čega Nada rutinski završava utakmicu te preko najboljeg pojedinca susreta Rosse te mladih snaga Plazibata i Rudića, dolazi do konačnih 5:37 te vraća pehar u vitrine Starog placa.

Makarska: Kurilj, Bajnoci, Škarica, Mračević, Bučan, Lovreta, Majić, Župan, Kovačić, Subašić, Đokić, Mucić, Deranja 5, Lovrić, Puharić, Klarić, Mrkoci, Jakić, Borić, Lalić, Kulidžan, Jovica, Erceg

Nada: Miljak, Čorić, Ondini, Perić, Jelavić-Mitrović, Boko, Đurović, Kodžić, Popović 5, Antić, Lerotić 5, Vlajčević, Rudić 5, Burazin, Plazibat 5, Rosso 17, Antičević, Čulić, Marović, Boko, Vuletić, Varkaš, Generalić, Ivančić