Hrvatska neočekivano poražena u Izraelu

Hrvatska ragbi reprezentacija odigrala je danas posljednju utakmicu jesenskog ciklusa te doživjela pomalo neočekivani poraz od dosadašnje mušterije, reprezentacije Izraela.

Domaćin je od samog ulaska u susret počeo vršiti pritisak te poveo sa 5:0, dok se naša reprezentacija vraćala u igru samo kaznenim udarcima iz kojih je uspješno poentirao naš najbolji pojedinac Jai Ayoub, da bi već na poluvremenu rezultat bio visokih 20:6.

U nastavku susreta isti scenarij, agresivni Izraelci i dalje dominiraju, dok se Hrvatska polaganjem Dylana Rowea tek u drugoj polovici drugog poluvremena počinje dizati, no nažalost prekasno za preokret. Konačni rezultat je 23:16, a ovom pobjedom Izraelci nam vraćaju za poraze u dva prethodna susreta.

"U prvom poluvremenu smo imali previše pogrešaka, no bili nešto bolji u nastavku i da se igralo još pet minuta, sigurno bismo preokrenuli rezultat. Izrael je ipak bio puno bolje te im čestitam na zasluženoj pobjedi.“ – rekao je nakon utakmice Jai Ayoub.

Hrvatska reprezentacija igrala je u sljedećem sastavu: 1. Ivan Miljak, 2. Denis Brečić, 3. Luka Perlain, 4. Dominik Draženović, 5. Dario Jurčević, 6. Toni Grle, 7. Mario Ozich, 8. Dylan Rowe, 9. Luciano Luka Rosso, 10. Jai Ayoub, 11. Dario Oxenham, 12. Marko Grčić, 13. Tomislav Burazin, 14. Marin Vlajčević, 15. Luka Lerotić, 16. Krešimir Čorić, 17. Vinko Udovičić, 18. Frane Ondini, 19. Marko Buljac, 20. Ivo Perić, 21. Marko Bunić, 22. Jan Vlašić, 23. Dino Kodžić.